Prof. Dr hab. med. Mieczysław Chmielik
Emerytowany Kierownik Kliniki Laryngologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego
w Warszawie.
- przewlekłe i nawracające infekcje
- zaburzenia odporności w obrębie górnych dróg oddechowych, gardła i uszu
- operacje migdałków
- operacje plastyczne przegrody i grzbietu nosa
- schorzenia zatok przynosowych u dzieci
- wszystkie operacje w zakresie laryngologii dziecięcej
Kontakt:
tel: +48 601 230 557
e-mail: Mieczyslaw.Chmielik@chmielik.pl
Przyjęcia:
czwartki godz 14.15-16.15,
Hit Medica, ul. Marszałkowska 28, Warszawa
zobacz na mapie
O mnie:
Od 45 lat jestem lekarzem. Specjalizację pierwszego stopnia w pediatrii uzyskałem w r 1967, drugiego stopnia w zakresie laryngologii dziecięcej w r1971, doktorat obroniłem w r 1975, habilitację w r 1991. Na stanowisko profesora nadzwyczajnego powołano mnie w r1993, a tytuł profesora zwyczajnego uzyskałem w roku 1998.
Od roku 1967 do chwili obecnej a więc przez cały czas mojej lekarskiej aktywności, pracuję w Klinice Laryngologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, początkowo jako młodszy asystent, asystent, adiunkt, docent, a do chwili obecnej jako profesor. W tym okresie odbywałem staże szkoleniowe i naukowe w klinikach w Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Włoch, Hiszpanii i innych. Jestem członkiem wielu towarzystw naukowych oraz komitetów redakcyjnych czasopism naukowych w Polsce i na świecie. Opublikowałem 367 prac naukowych...
Wykonuję pełen zakres operacji otorynolaryngologicznych u dzieci. W roku 1979 wprowadziłem do praktyki w Polsce operacje plastyczne przegrody nosa u dzieci. Do chwili obecnej wykonałem tych zabiegów ponad 3000. W roku 1994 jako pierwszy w Polsce zacząłem wykonywać operacje endoskopowi zatok u dzieci. Do chwili obecnej wykonałem ich ponad 600. Od roku 2009 w Klinice, którą kieruję wykonywane są pierwsze w Polsce poszerzania ujść zatok balonikami u pacjentów wieku dziecięcym.
Wieloletnie doświadczenie w laryngologii dziecięcej zawarłem w dwóch zredagowanych przeze mnie podręcznikach wydanych w języku polskim oraz jednym angielskojęzycznym.