Home

Podręczniki

Migdałki

Nos

Zatoki

Kontakt

Home

Mieczysław Chmielik

Jolanta Chmielik

L. Paweł Chmielik

Mieczysław Chmielik
 

 

Mieczysław Chmielik

 

Prof. Dr hab. med. Mieczysław Chmielik

Emerytowany Kierownik Kliniki Laryngologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego

w Warszawie.

- przewlekłe i nawracające infekcje

- zaburzenia odporności w obrębie górnych dróg oddechowych, gardła i uszu

- operacje migdałków

- operacje plastyczne przegrody i grzbietu nosa

- schorzenia zatok przynosowych u dzieci

- wszystkie operacje w zakresie laryngologii dziecięcej

 

Kontakt:

tel: +48 601 230 557

e-mail: Mieczyslaw.Chmielik@chmielik.pl

 

Przyjęcia: 

czwartki godz 14.15-16.15,

Hit Medica, ul. Marszałkowska 28, Warszawa

 

zobacz na mapie

 

O mnie: 

Od 45 lat jestem lekarzem. Specjalizację pierwszego stopnia w pediatrii uzyskałem w r 1967, drugiego stopnia w zakresie laryngologii dziecięcej w r1971, doktorat obroniłem w r 1975, habilitację w r 1991. Na stanowisko profesora nadzwyczajnego powołano mnie w r1993, a tytuł profesora zwyczajnego uzyskałem w roku 1998.
Od roku 1967 do chwili obecnej a więc przez cały czas mojej lekarskiej aktywności, pracuję w Klinice Laryngologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, początkowo jako młodszy asystent, asystent, adiunkt, docent, a do chwili obecnej jako profesor. W tym okresie odbywałem staże szkoleniowe i naukowe w klinikach w Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Włoch, Hiszpanii i innych. Jestem członkiem wielu towarzystw naukowych oraz komitetów redakcyjnych czasopism naukowych w Polsce i na świecie. Opublikowałem 367 prac naukowych...
Wykonuję pełen zakres operacji otorynolaryngologicznych u dzieci. W roku 1979 wprowadziłem do praktyki w Polsce operacje plastyczne przegrody nosa u dzieci. Do chwili obecnej wykonałem tych zabiegów ponad 3000. W roku 1994 jako pierwszy w Polsce zacząłem wykonywać operacje endoskopowi zatok u dzieci. Do chwili obecnej wykonałem ich ponad 600. Od roku 2009 w Klinice, którą kieruję wykonywane są pierwsze w Polsce poszerzania ujść zatok balonikami u pacjentów wieku dziecięcym.
Wieloletnie doświadczenie w laryngologii dziecięcej zawarłem w dwóch zredagowanych przeze mnie podręcznikach wydanych w języku polskim oraz jednym angielskojęzycznym.